SLEVA -25% | Zadej KÓD: PROJOB25 | >>>Platí při nákupu zboží nad 2.000Kč >>>Jen do konce července<<<

Blog

Jak vybírat pracovní oděvy?

Vybavte své zaměstnance kvalitními pracovními oděvy ze Skandinávie

U mnoha profesí se zaměstnanci neobejdou bez nošení pracovních a ochranných oděvů, které slouží nejen k ochraně zdraví a bezpečí samotných pracovníků, ale také k reprezentaci firmy pro kterou pracují. V první řadě se asi každému vybaví montérky, které mohou být opatřeny logem zaměstnavatele a sloužit tak jako pracovní stejnokroj. Typů pracovních oděvů je však daleko více: rondony pro kuchaře, zástěry, pláště, mikiny, nepromokavé oděvy i zimní pracovní bundy a vesty pro pracovníky, kteří při výkonu svého povolání musejí čelit drsnému počasí.

 

Jak vybírat pracovní oděvy?

Jelikož vy sami či vaši zaměstnanci strávíte v pracovním oděvu poměrně hodně času, je důležité, aby byl co nejpohodlnější a přitom vydržel i hrubší zacházení a časté praní. Proto byste se při jejich výběru měli orientovat píše na kvalitu, než na co nejnižší cenu. Ideální volbou může být v tomto případě e-shop Pro-Job.cz, který nabízí kvalitní pracovní oblečení a ochranné pomůcky dovezené ze Skandinávie. Můžete si zde vybrat z mnoha typů oblečení na práci, od klasických montérek, přes overaly, pracovní kalhoty, až po funkční oblečení a pracovní trička. Přestože se jedná o pracovní oděvy, jejichž hlavním úkolem je funkčnost a ochrana pracovníka během jeho činnosti, stranou nezůstává ani pohodlné nošení, moderní design a skvělý vzhled.

Pracovní oblečení se skandinávskou kvalitou

Kvalitní pracovní oděvy jsou důležitou investicí, která se vám rozhodně vrátí. Špatně oblečený zaměstnanec totiž rozhodně nepodá požadovaný výkon, pokud je mu zima, nebo jej pracovní oblečení někde škrábe či škrtí. Pro každého zaměstnavatele je pochopitelně důležité utratit za pracovní oděvy co nejméně, přitom však za své peníze dostat co nejvíc. Toto věčné dilema mezi kvalitou a cenou však dne již řešit nemusíte. Pracovní oděvy od Pro-Job.cz vám totiž nabízejí obojí naráz.

Materiál jako základ pracovního oblečení

Pracovné ochranné odevy

Pracovný odev už dávno neplní len funkciu oblečenia, ktoré je určené na prácu. V súčasnej dobe sa na tento druh oblečenia na prácu kladú zvýšené nároky, medzi ktoré rozhodne patrí ochrana a funkčnosť.

Medzi najkvalitnejšie pracovné odevy, ktoré môžete na trhu dnes dostať patria pracovné odevy zo Škandinávie.  Ide nie len o vysoko kvalitné a bezpečné ale aj funkčné oblečenie. Funkčné oblečenie odvádza pot a zabraňuje prieniku chladného vzduchu z okolia na pokožku. Vďaka tomu vám pri práci v tomto odeve nebude zima a ani sa v ňom nebudete potiť.

Materiál – základ pracovného oblečenia

Pracovné oblečenie by malo byť zhotovené z vysoko kvalitných a pevných materiálov. Najčastejšie ide o kombináciu bavlny a polyesteru v rôznych pomeroch. Len tak je zaručená jeho odolnosť a nezničíte ho po pár noseniach.

Zosilnené miesta

Na najviac namáhaných miestach by mali byť pracovné odevy zosilnené. Ide hlavne o miesta na kolenách, v oblasti sedu či na spodku nohavíc. Zosilnením týchto častí sa predĺži jeho životnosť.

Na bezpečnosti záleží

Celkovo by montérky mali slúžiť aj na bezpečnosť a ochranu  vášho zdravia a aj života. Oblečenie s reflexnými prvkami vás zviditeľní hlavne ak pracujete počas zhoršenej viditeľnosti alebo tme.

Typ pracovného oblečenie

Či dáte prednosť montérkam s trakmi,  alebo si vyberiete len pracovné nohavice, alebo len pracovnú bundu a vestu záleží od toho v čom sa vám bude lepšie pracovať.  Nezabúdajte ale ani na vrtochy počasia. Nepremokavé odevy vás ochráni pred náhlym lejakom. Ak vám je v dlhých pracovných nohaviciach teplo môžete siahnuť aj po kraťasoch.

Ochranné pomôcky        

Ak často pracujete v kľaku výhodne je zaobstarať si ochranné pomôcky ako napríklad chránič kolien. Ochráni nie len vaše kolená ale zabráni aj predčasnému zodratiu pracovných nohavíc.  Medzi ochranné pomôcky sa radia aj okuliare, slúchadlá, respirátory, prilba či rukavice.

Veľký výber pracovných odevov z kvalitného materiálu zaisťujúce vyššiu bezpečnosť zamestnancov,  s moderným dizajnom a vysokým komfortom nosenia aj pri fyzicky vysoko náročnej práci nájdene na stránkach  PROJOB.

Dobrý výběr pracovního oblečení musí přihlížet k detailům

Dobrý výběr pracovního oblečení musí přihlížet k detailům

Nezáleží na tom, zda pracujete v mrazech nebo se naopak musíte podřizovat vysokým teplotám. Chcete-li si v práci dopřát maximální ochranu, pak je nutné zohlednit některá důležitá kritéria vašeho pracovního oblečení.

Zjistěte, zda právě to vaše „fasované“ těmto specifikům odpovídá. A na co se zaměřit? V první řadě by mělo jít o funkční oblečení. Dostáváte-li silon, ve kterém se okamžitě zpotíte, rozhodně se o žádné kvalitě mluvit nedá.

Pro zimu i na léto

Pro chladné měsíce by měly být vaše pracovní bundy a vesty dobře zateplené, v létě naopak prodyšné. A totéž platí i pro pracovní kalhoty. Vyztužené díly vám musí poskytnout dobrou oporu (např. v oblasti kolen) a zároveň je nutné, aby se dobře nosily i v běžných situacích.

A samozřejmě by kvalitní pracovní oděvy měly také něco vydržet. A totéž platí i pro ochranné pomůcky. Letmé otření o povrch tak rozhodně nesmí způsobit proděravění nebo prodření materiálu.

Jestliže se často pohybujete po lešení a mohli byste se o něco zachytit, pak je velmi důležité dbát při výběru oblečení na práci i na jeho tvarování. Naopak při práci v laboratoři si klidně můžete rozevlátý plášť dovolit, tady je na místě hlavně pohodlnost.

 

Chtějte vědět, jak pracují švy

A ve hře je samozřejmě i údržba oděvů. I takové montérky totiž potřebují čas od času vyprat. A to za pomoci vysokých teplot (jinak se mnohá odolná špína totiž ani odstranit nedá). Jestliže se však švy během této procedury zkroutí do nepřirozené vrtule, už nikdy nedokážete své pracovní oblečení udržet v perfektním stavu. A ani žehlička totiž obvykle nepomůže!

A co tedy s tím? Běžné i nepromokavé oděvy pro práci vybírejte tam, kde jim opravdu rozumí. Například značka PROJOB byla založena díky potřebě praktického a funkčního oblečení, jež dokáže svým nositelům ulevit dokonce i zdravotně! Navštivte oficiální český e-shop Pro-job.cz  a vyberte si přesně takové oblečení, jaké potřebujete.

 

Ahoj! Máme nový web.

Ahoj kamarádi, už jste si asi všimli, naše stránky vypadají trochu jinak.

Ano, máme nový web a protože to děláme pro urychlení, usnadnění komunikace s Vámi, potřebujeme znát Váš názor!

Velmi nás zajímá zda je to pro Vás funkční a zda se Vám to líbí nebo ne.

Budeme rádi, pokud najdete chvilku a kouknete na naše nové stránky a napíšete nám do komentářů svůj názor!

 

Děkujeme moc a těšíme se na spolupráci! 

Marian Berka, jednatel

 

PS: Určitě bude třeba nějaké věci doladit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Veletrh Střechy Praha

V termínu 6.-8. 2. 2020 nás najdete na 22. ročníku Veletrhu Střechy Praha.

KDE: PVA EXPO PRAHA LETŇANY, čtvrtek, pátek: 10–18 h, sobota: 9–16 h

HALA 4, STÁNEK 465

 

Veletrh Střechy Praha je největší a jedinečnou akcí v oboru střech v České republice a střední Evropě s tradiční účastí nejvýznamnějších výrobců a dodavatelů. V únoru 2020 proběhne jeho již 22. ročník. Se souběžnými akcemi se jedná o jediný odborný veletrh v ČR v oboru střech, dřevostaveb a úsporného bydlení.

Střechy Praha jsou největší přehlídkou střešních materiálů, střešních oken, okapových systémů, zelených střech, dřevěných konstrukcí, izolací, nářadí a strojů, fasád a solárních systémů. Je místem každoročného setkání předních oborníků, architektů, stavebních inženýrů, techniků, investorů, studentů vysokých škol, představitelů veřejné správy, stavebních firem, řemeslníků, majitelů domů, bytových družstev a široké veřejnosti se zájmem o střechy, rekonstrukce a úsporné bydlení.

 

Střechy Praha – nejvýznamnější veletrh v oboru střech v ČR a střední Evropě zahrnující střešní krytiny, materiály, doplňky, řemesla a služby pro stavbu a renovaci střech, 22. ročník

Solar Praha – veletrh úspor energií a obnovitelných zdrojů energie, 16. ročník

Řemeslo Praha – veletrh pro řemeslo, vybavení a bezpečnost práce řemeslníků, 8. ročník

Purpo Praha – projekt z oblasti profesionální údržby a renovace povrchů, 4. ročník

Festival dřeva a nářadí se Zónou pro tesaře, 2. ročník

5 položek celkem