Sleva 30% na vybrané produkty PRIO série.

Dobrý výběr pracovního oblečení musí přihlížet k detailům

Dobrý výběr pracovního oblečení musí přihlížet k detailům

Nezáleží na tom, zda pracujete v mrazech nebo se naopak musíte podřizovat vysokým teplotám. Chcete-li si v práci dopřát maximální ochranu, pak je nutné zohlednit některá důležitá kritéria vašeho pracovního oblečení.

Zjistěte, zda právě to vaše „fasované“ těmto specifikům odpovídá. A na co se zaměřit? V první řadě by mělo jít o funkční oblečení. Dostáváte-li silon, ve kterém se okamžitě zpotíte, rozhodně se o žádné kvalitě mluvit nedá.

Pro zimu i na léto

Pro chladné měsíce by měly být vaše pracovní bundy a vesty dobře zateplené, v létě naopak prodyšné. A totéž platí i pro pracovní kalhoty. Vyztužené díly vám musí poskytnout dobrou oporu (např. v oblasti kolen) a zároveň je nutné, aby se dobře nosily i v běžných situacích.

A samozřejmě by kvalitní pracovní oděvy měly také něco vydržet. A totéž platí i pro ochranné pomůcky. Letmé otření o povrch tak rozhodně nesmí způsobit proděravění nebo prodření materiálu.

Jestliže se často pohybujete po lešení a mohli byste se o něco zachytit, pak je velmi důležité dbát při výběru oblečení na práci i na jeho tvarování. Naopak při práci v laboratoři si klidně můžete rozevlátý plášť dovolit, tady je na místě hlavně pohodlnost.

 

Chtějte vědět, jak pracují švy

A ve hře je samozřejmě i údržba oděvů. I takové montérky totiž potřebují čas od času vyprat. A to za pomoci vysokých teplot (jinak se mnohá odolná špína totiž ani odstranit nedá). Jestliže se však švy během této procedury zkroutí do nepřirozené vrtule, už nikdy nedokážete své pracovní oblečení udržet v perfektním stavu. A ani žehlička totiž obvykle nepomůže!

A co tedy s tím? Běžné i nepromokavé oděvy pro práci vybírejte tam, kde jim opravdu rozumí. Například značka PROJOB byla založena díky potřebě praktického a funkčního oblečení, jež dokáže svým nositelům ulevit dokonce i zdravotně! Navštivte oficiální český e-shop Pro-job.cz  a vyberte si přesně takové oblečení, jaké potřebujete.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení