Dobrý výběr pracovního oblečení musí přihlížet k detailům

Dobrý výběr pracovního oblečení musí přihlížet k detailům

Nezáleží na tom, zda pracujete v mrazech nebo se naopak musíte podřizovat vysokým teplotám. Chcete-li si v práci dopřát maximální ochranu, pak je nutné zohlednit některá důležitá kritéria vašeho pracovního oblečení.

Zjistěte, zda právě to vaše „fasované“ těmto specifikům odpovídá. A na co se zaměřit? V první řadě by mělo jít o funkční oblečení. Dostáváte-li silon, ve kterém se okamžitě zpotíte, rozhodně se o žádné kvalitě mluvit nedá.

Pro zimu i na léto

Pro chladné měsíce by měly být vaše pracovní bundy a vesty dobře zateplené, v létě naopak prodyšné. A totéž platí i pro pracovní kalhoty. Vyztužené díly vám musí poskytnout dobrou oporu (např. v oblasti kolen) a zároveň je nutné, aby se dobře nosily i v běžných situacích.

A samozřejmě by kvalitní pracovní oděvy měly také něco vydržet. A totéž platí i pro ochranné pomůcky. Letmé otření o povrch tak rozhodně nesmí způsobit proděravění nebo prodření materiálu.

Jestliže se často pohybujete po lešení a mohli byste se o něco zachytit, pak je velmi důležité dbát při výběru oblečení na práci i na jeho tvarování. Naopak při práci v laboratoři si klidně můžete rozevlátý plášť dovolit, tady je na místě hlavně pohodlnost.

 

Chtějte vědět, jak pracují švy

A ve hře je samozřejmě i údržba oděvů. I takové montérky totiž potřebují čas od času vyprat. A to za pomoci vysokých teplot (jinak se mnohá odolná špína totiž ani odstranit nedá). Jestliže se však švy během této procedury zkroutí do nepřirozené vrtule, už nikdy nedokážete své pracovní oblečení udržet v perfektním stavu. A ani žehlička totiž obvykle nepomůže!

A co tedy s tím? Běžné i nepromokavé oděvy pro práci vybírejte tam, kde jim opravdu rozumí. Například značka PROJOB byla založena díky potřebě praktického a funkčního oblečení, jež dokáže svým nositelům ulevit dokonce i zdravotně! Navštivte oficiální český e-shop Pro-job.cz  a vyberte si přesně takové oblečení, jaké potřebujete.